O szkoleniu:

Analiza Transakcyjna Erica Berne’a to koncepcja, która wyjaśnia, w jaki sposób myślimy o sobie, o innych i świecie, w jakie interakcje wchodzimy z innymi osobami i z czego to wynika. Berne pokazywał, że często jesteśmy uzależnieni od wczesnodziecięcych decyzji, które zapraszają nas w dorosłym życiu do nieświadomych, automatycznych reakcji i odtwarzania schematów postępowania. Dlatego w wielu sytuacjach możemy odczuwać dyskomfort i mieć potrzebę zmiany komunikowania czy działania.

Zapraszam na cykl szkoleń, podczas których będziemy poznawać konstrukty AT, a dzięki tej wiedzy przyglądać się sobie i ćwiczyć, jak reagować bardziej świadomie i większym komforcie (znaki rozpoznania, transakcje, pozycje życiowe, gry) zobaczymy, w jaki sposób możemy budować. autonomię kontakcie z samym sobą i z innymi.

Korzyści ze szkolenia:

  • poznanie koncepcji Analizy Transakcyjnej
  • większa samoświadomość swoich przekonań, pozycji życiowych, źródeł reakcji na przychodzące bodźce
  • wzmocnienie umiejętności autonomicznego, czyli świadomego, komunikowania z innymi w sytuacjach zawodowych i prywatnych

Program:

  • Główne założenia Analizy Transakcyjnej i podstawowych konstruktów: znaki rozpoznania, stany ego, transakcje,
  • Pozycje życiowe i skrypt
  • Gry psychologiczne
  • Emocje
  • Ćwiczenia praktyczne dotyczące powyższych pojęć

Prowadząca:

Aleksandra Bukowska - facylitatorka, trenerka biznesu, mediatorka, praktyk Analizy Transakcyjnej, konsultantka Insights Discovery, specjalistka zarządzania zmianą i optymalizacji procesów biznesowych, z doświadczeniem project leadera w obszarach HR, Organization Development i Change Management w międzynarodowej organizacji. Certyfikowana trenerka, mediatorka w duchu Porozumienia bez Przemocy, absolwentka Szkoły Facylitatorów Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego, absolwentka Szkoły Analizy Transakcyjnej Grupy Spotkanie. Pracuje z kadrą managerską i zespołami w firmach z sektora korporacji, MŚP oraz firm rodzinnych.

 

Informacje organizacyjne:


Termin szkolenia: 5, 26 kwietnia, 10 maja, 20 czerwca 2024 r. (piątki) w godz. 9:00-16:00.
Szkolenie stacjonarne na Wydziale Zarządzania UŁ. Szczegóły organizacyjne zostaną przesłane do zarejestrowanych uczestników na kilka dni przed szkoleniem.
 

Kontakt: Centrum Rozwoju Dydaktyki, Wydział Zarządzania UŁ, ul. J. Matejki 22/26
Ewelina Jaworska
E-mail: ewelina.jaworska@uni.lodz.pl

Formularz zgłoszeniowy